Big data w służbie cennych informacji

big data

Terminu Big data używają głównie specjaliści i analitycy zajmujących się danymi. To niezwykle ważne, odpowiedzialne i niełatwe zadanie.. W obecnym świecie system do przetwarzania danych to potężne i niezbędne narzędzie, bez którego trudno byłoby funkcjonować firmom.

Czym jest Big Data?

Wielu początkujących specjalistów zastanawia się czym właściwie jest Big data i jak zacząć pracę. Właściwe określenie big data to termin, który odnosi się do dużych i zmiennych zbiorów danych. Ich analiza kojarzy się zwykle z setkami kolumn i ogromnymi ilościami danych, jednak stanowi wielką wartość dla firm, banków, uczelni, ośrodków i instytucji. Ma ona wielki wpływ na optymalizację ich działalności oraz rozpoznanie oczekiwań konsumentów.

Największy problem jest w wielkości danych cyfrowych do przetworzenia, gdyż liczy się je w terabajtach lub nawet petabajtach. Na szczęście szybkość i jakość przetwarzania danych jest coraz lepsza, gdyż big data jest podstawą działania wielu sektorów. W przypadku pracy z tak dużymi zasobami danych sposób zarządzania nimi oraz metody ich przetwarzania są bardzo ważne. Dopiero bowiem specjalistyczna analiza sprawia, że stają się kluczowym elementem działania. Usprawniają działanie, pomagają w tworzeniu konkretnych i planowanych strategii, redukują czas pracy i koszty oraz zasadniczo wpływają na dostosowanie ofert do potrzeb potencjalnych klientów.

Baza danych w chmurze

Mimo postępu informatycznego czasami ilość danych do przetworzenia jest tak duża, że ich wygenerowanie trwa znacznie dłużej niż to oczekujemy. W tym przypadku rozwiązaniem jest snowflake, czyli niezwykle szybka i bezpieczna baza analityczna znajdująca się w chmurze. Umożliwia ona analizę nawet największych ilości informacji w czasie rzeczywistym i nie posiada żadnych limitów. Mało tego, może na niej jednocześnie pracować więcej użytkowników. Poza tym umożliwia pracę z rozwiązaniami ETL, jak np. Alteryx.

Informacje na temat tych nowatorskich rozwiązań można uzyskać bezpośrednio w firmie Astrafox, która kompleksowo pomaga w pracy z narzędziami Business Intelligence.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *