Alteryx – doskonałe narzędzie dla analityków

dane

Są takie program, które trafiają do Polski prosto z pięknej Kalifornii. Należy do nich narzędzie ETL firmy Alteryx, które okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę dla wszystkich firm obciążonych tysiącami danych. Dzięki tej innowacji analitycy mogli wreszcie zająć się tym, co najważniejsze.

Alteryx dla firm

Alteryx jest doskonałym narzędziem analitycznym, które znajduje zastosowanie głównie przy przygotowywaniu danych do analizy. Dzięki jego innowacyjności analitycy mogą wreszcie zająć się analizą danych, szukaniem zależności i wykorzystaniem ich w celu poprawy kondycji każdej firmy. Na rynku polskim firma Astrafox skupiła się na opracowaniu i przygotowaniu szkoleń z zakresu wprowadzania narzędzia jakim jest alteryx. Cennik można znaleźć na ich stronie.

Główne obszary zastosowanie Alteryxa

Narzędzie to jest niezwykle przydatne dla firm. Przydaje się głównie w następujących obszarach:

– przygotowania i łączenia danych

– analizy predykcyjnej

– analizy przestrzennej

– udostępnianiu rezultatów

Końcowym efektem zastosowania alteryxu jest możliwość raportowania i udostępniania wyników, które zresztą można zapisać w różnych dogodnych formatach.

Informacje o alteryx

Sama nazwa może wywoływać obawy analityków, jednak praca z tym narzędziem nie należy wcale do trudnych. Nie dość, że pojawia się coraz więcej informacji na jego temat, to można poznać zasady działania alteryx online. W tym celu dostępne są ebooki i podręczniki, organizowane są szkolenia bezpłatne i płatne, webinary oraz specjalne grupy dyskusyjne, na których można zgłębiać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Mnóstwo informacji można zdobyć także na blogu Astrafox, gdzie przedstawione są również praktyczne sposoby rozwiązywania konkretnych problemów biznesowych. Dostępna jest też wersja testowa.

Poza bezpłatnymi kursami dla początkujących, są organizowane również szkolenia płatne, np. Business Analyst Nanodegree, który powstał dzięki współpracy Alteryx i Tableau. Informacje o Alteryx i cena programu jest już ogólnie dostępne. Warto zajrzeć na https://astrafox.pl/alteryx/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *